بردکرامب

تاثیر بردکرامب در سئو سایت شما

در مقالات قبلی به نقش مهم سئو در طراحی سایت صحبت کرده ایم. تیم امین فرهادی در نظر دارد امروز شما را با یکی از مباحث افزایش سئو آشنا کند.

بردکرامب بخش مهمی از تقریبا هر وب سایت خوب است. این ابزارهای ناوبری(تایین مسیر وب) برای افرادیست که در سایت شما هستند، همچنین به گوگل کمک می کنند تا از ساختار وب سایت شما بهره مند شوند. به همین دلیل علاقه بسیار زیادی برای اضافه کردن این اشاره گر مفید برای سئو سایت شما وجود دارد. بیایید نگاهی به نحوه کارکرد بردکرامپ بیاندازیم.

برادکرامب چیست

برادکرامب چیست

بردکرامب چیست؟

هنگامی که شاه و گدا به جنگل رفتند، گدا قطعات نان را بر روی زمین گذاشت تا اگر مسیر را گم کردند بتوانند راه خود را پیدا کنند، این برد کرامپ در نهایت نمونه ای از قطعات نان بود که امروزه در طراحی وب سایت ها دیده می شود.

برد کرامب یک مسیر متن کوچک است که اغلب در بالای صفحه قرار دارد. این بلافاصله به شما نشان می دهد که کجا هستید و هر مرحله از آن چند گام با صفحه اصلی فاصله دارد، و با کلیک کردن شما می توانید به صفحه های اولیه بازگردید.

 

بردکرامب

بردکرامب | طراحی سایت

Breadcrumbs همچنین در نتایج جستجوی Google ظاهر می شود و اگر شما از ابزار تجزیه و تحلیل Yoast SEO استفاده می کنید یا می توانید فرم صحیح داده های ساختاری را به سایت خود اضافه کنید، و از این برتری در طراحی سایت استفاده کنید.

برد کرامپ یک جستجوی ساده و قابل لمس برای مخاطب سایت شما می شود. Yoast SEO به طور خودکار اطلاعات لازم ساختاری را در قالب JSON-LD برای شما اضافه می کند.  بردکرامب ها قسمت مهمی از هر طراحی وب سایت خوب به شمار می روند. این متن های لینک دار نه تنها به کاربران اعلام می کنند که در کدام قسمت از سایت هستند، بلکه به موتورهای جستجو مانند گوگل هم کمک می کنند که ساختار سایت شما را درک کند.

 

این موارد از جمله دلایلی هستند که ما را به استفاده از بردکرامپ یا Breadcrumbs در سئو سایت شما  تشویق می کنند. در این مطلب به بررسی نحوه کار بردکرامب ها و انواع آن ها می پردازیم. در انتها نیز پیاده سازی آن در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

برادکرامب چیست

برادکرامب چیست

نحوه کار بردکرامب یا Breadcrumbs به چه صورت است؟

 

بردکرامب ها همچنین در گوگل نیز نمایش داده می شوند. اگر از وردپرس استفاده می کند با استفاده از افزونه Yoast SEO می توانید این داده ها را به صورت اتوماتیک به هر صفحه اضافه کنید. موتورهای جستجو قادرند این بردکرامب ها جمع آوری کرده و در نتایج جستجو نمایش دهند. این مسئله به کاربران کمک می کند تا قبل از ورود به سایت، متوجه جایگاه آن مطلب گردند. تمام کلمات بردکرامب قابل کلیک کردن است و مبدا همه آنها، صفحه خانگی سایت است.

 

انواع بردکرامب

3 مدل برد کرامپ داریم که هر 3 تاثیرات مثبتی بر روی seo سایت شما دارند. مرور کوتاهی بر انواع آن نگاه شما را به این مهم بازتر می کند.

 

·        بردکرامب های مبتنی بر سلسله مراتب

این برد کرامپ در بالای صفحه است و همانطور که گفتیم مسیر شما در وب سایت مشخص می کند. از این نوع بردکرامب بیشتر از انواع دیگر آن استفاده می شود.

 

·        بردکرامب های مبتنی بر ویژگی ها

این بردکرامپ اغلب در سایت های فروش یا خدمات مورد استفاده قرار میگیرد و سیر انتخاب محصول یا خدمات را برای مخاطب و موتور های جستجو نمایان می سازد

 

·        بردکرامب های مبتنی بر تاریخچه

این نوع بردکرامپ بدون توجه به موضوع فقط شما را به صفحه قبل بازمیگرداند. این وع غیر حرفه ای می باشد و استفاده از دو نوع بالا در فرایند سئو تاثیر مناسب تری دارد.

چرا از برد کرامب استفاده کنیم؟

مروری سریع بر تاثیر برد کرامپ بر سئو شما و مزیت های آن را در طراحی وب سایت شما را شرح می دهیم.

 

1. گوگل آنها را دوست دارد

بازدید کنندگان شما مانند خرده نان مسیر خود را دنبال می کنند.  گوگل هم همین کار را می کند. بردکرامب ساختار سایت شما را به گوگل ارائه می دهد.  اما، همانطور که قبلا گفته شد، گوگل ممکن است از نتایج جستجوی واقعی شما نیز استفاده کند، که باعث می شود نتایج شما بسیار جذاب تر باشد. برای افزایش شانس seo شما در Google، باید یا اطلاعات ساختاری اضافه کنید یا از SEO Yoast استفاده کنید.

 

2. بردکرامب تجربه دیداری کاربر را افزایش می دهد

مردم از این که احساس گم شدن و یا در جایی نا آشنا بودن را داشته باشند نفرت دارند و ترجیح می دهند، به جایی بروند که آشنایی داشته باشند و همین امر در مورد وب سایت ها صادق است. شما باید بازدید کنندگان را خوشحال نگه دارید و در سایت شما سردرگم نشود. این نشانه ها می تواند به تجربه کاربر شما کمک کند، اگر شما کلیک بازگشت و مسیر برد کرامپ مشخصی نداشته باشید ممکن است مخاطب خود را از دست بدهید و مخاطب به طور کامل از وب سایت شما خارج شود و به موتور های جستجو برگردد.

 

3. پایین آمدن میزان بازدهی

با توجه به توسعه وب سایت ها دیگر کسی به سختی از طریق صفحه اصلی وارد سایت می شود، این روزها اغلب بازدیدها از وب سایت ها از طریق موتور های جستجو صورت می گیرد. به این معنی که هر بخش از سایت شما می تواند نقطه ورودی باشد. اگر صفحه انتخابی مخاطب نیازهای او را برآورده نکند، باید راهی برای هدایت این بازدیدکنندگان به قسمتهای دیگر سایت خود پیدا کنید. نداشتن پیوست (خورده نان) می تواند میزان بازدهی را کاهش دهد، زیرا شما در حال ارائه راه های جایگزین برای مرور سایت خود هستید. آیا فکر نمی کنید بهتر است یک بازدید کننده به صفحه اصلی سایت شما برود تا این که به Google بازگردد؟

 

آموزش اضافه کردن بردکرامب به وردپرس

راه های مختلفی برای افزودن برد کرامب به سایت شما وجود دارد. اولا، اگر از WordPress استفاده می کنید، می توانید از یکی از پلاگین ها و بسیاری از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید. همچنین ممکن است به صورت دستی آنها را به کد خود اضافه کنید. اگر شما می خواهید آنها را در نتایج Google ببینید، شما باید از داده های ساختاری به شیوه ای که گوگل می فهمد، استفاده کنید. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این در اسناد توسعه دهنده گوگل در ساخت وب سایت استقاده کنید.

 

تیم امین فرهادی راهی آسان را برای اضافه کردن این بردکرامب به سایت و افزایش سئو به شما معرفی می کند. کدی که در پایین متن اضافه شده گوگل را آماده می کند و مسیر سایت شما را نیز از داخل به نمایش می کذارد. برای اضافه کردن برد کرامپ ها به سایت خود، باید تکه کد زیر را به موضوع خود اضافه کنید و  آن را نمایش دهید:

<?php

If ( Function_exists(‘Yoast_breadcrumb’) ) {

Yoast_breadcrumb(

Id=”breadcrumb”>’,’<p><p>’ );

}

?>

این کد اغلب می تواند در داخل فایلهای single.php یا page.php قرار گیرد، درست بالای عنوان صفحه. برخی از تم ها آن را در انتهای فایل header.php می خواهند. ایده خوبی نیست که آن را به functions.php اضافه کنید زیرا ممکن است باعث مشکل در سرعت بالا آمدن سایت شما شود.

برادکرامب چیست

برادکرامب چیست

پس از اضافه کردن کد، می توانید به تنظیمات پیشرفته Yoast SEO بروید و سوئیچ پشتیبانی نانوکراوت را تغییر دهید. شما همچنین می توانید چگونگی نگاه ساختار نانوساختار و پیشوند های مورد استفاده را کنترل کنید.

همراهان امین فرهادی با ما همراه باشید تا با مباحث افزایش سئو آشنا شوید. این مباحث به صورت تکنیکی برای طراحی سایت شما تاثیر گذار است. هر چه کیفیت طراحی سایت شما بیشتر باشد گوگل شما را بیشتر دوست دارد و شما را در صفحه های بالاتری از نتیجه ها نشان می دهد. سئو تخصصی سایت خود را در افراز وب تجربه کنید.

86 / 100