ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

 

وظایف ادمین اینستاگرام برای پیج شرکتی و پیج فروشگاهی و پیج خدماتی را در این تاپیک بخوانید. احتمالا تا الان یا حداقل دو سال اخیرعباراتی چون اینستاگرام، فضای مجازی، استخدام ادمین و دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی آنلاین به گوشتان خورده باشد. امروزه اینترنت نقش مهمی در زندگی ما دارد و با شرایط حاضر، یعنی فراگیری همگانی کرونا افراد بیشتر از قبل وقت خود را در فضای مجازی سپری می­کنند.


پس دور از انتظار نیست که برخی شبکه­ های اجتماعی محبوب و پربازدید مثل اینستاگرام به پلتفرمی مناسب برای بسیاری از کسب و کارها تبدیل شده باشند. اوایل بر روی کار آمدن اینستاگرام (Instagram) ، این شبکه­ مجازی بیشتر جنبه­ ی سرگرمی داشت اما هم­ اکنون علاوه بر سرگرمی به مکانی مناسب برای تبلیغات و اشتغال زایی تبدیل شده است. در تمامی کسب­ و کارها، خواه کوچک یا بزرگ و در هر زمینه­ ای تبلیغات نقش مهمی را ایفا می­کند.

ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

اما صرفا استفاده از تبلیغات تضمین کننده­ ی پیشرفت شما در کسب و کارتان نیست، بسیاری از افراد هستند که با وجود تبلیغات روند صعودی در کسب و کار خود مشاهده نمی­کنند. علت این است که تبلیغات، خود کاری تخصصی است و هر کار تخصصی به متخصص نیاز دارد. از این رو به اهمیت ادمین داشتن در چنین کارهایی پی می­بریم.

در ادامه شما را با معنی لغوی و کاربردی ادمین، وظایف ادمین اینستاگرام و چگونه ادمین شدن بیشتر آشنا می­کنیم.

ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

معنی لغوی و کاربردی ادمین (Admin)

 

ادمین یک کلمه­ ی انگلیسی و شکل کوتاه شده­ ی Administrator است که به اختصار ادمین گفته می شود. از طرفی معادل فارسی کلمه­­ ی ادمین همان مدیر است، پس هر شخصی که حساب کاربری (Account)  داشته باشد به نوبه ­ای ادمین اکانت خود است.

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟

هر پیج با توجه به موضوع و تعداد دنبال کنندگان خود می­تواند یک یا تعدادی ادمین استخدام کند و هر ادمین با توجه به نوع پیجی که مدیریت آنرا به عهده گرفته است، وظایف ادمینی مختلفی می­تواند داشته باشد.اما به صورت کلی وظایف ادمین اینستاگرام معمولا بین تمامی ادمین­ ها مشترک است که تعدادی از آنها را به اختصار برای شما شرح می­دهم:

 1. آپلود پست، استوری و یا IGTV (برای پست­های بیشتر از یک دقیقه)
 2. حذف کامنت­ های نامناسب
 3. امنیت پیج برای جلوگیری از هک شدن توسط هکرها
 4. ایجاد پروفایل پویا (تغییر دوره­ای پروفایل برای جلوگیری از یکنواخت شدن)
 5. پاسخ گویی به دایرکت­ها
 6. مدیریت تبلیغات
 7. افزایش لایک و کامنت­ها
 8. افزایش فالوور­های واقعی
 9. نوشتن کپشن مناسب پست آپلود شده
 10. پاسخگویی به کامنت­های پست­ها
 11. تعامل با اجتماع نیز از وظایف ادمین اینستاگرام است. چون قطعا بهترین حالت برای جذب مخاطب و افزایش فروش اینترنتی، تعامل سازنده با مخاطبه.

 

چگونه ادمین شویم؟ وظایف ادمین اینستاگرام چیست؟

 

می­دانیم که امروزه فریلنسری (کارهای آزاد که شخص بر اساس توانایی و مهارت­های خود انجام می­دهد) و دورکاری بسیار محبوب شده اند. شما می­توانید در منزل ودر زمان­های آزاد خود به راحتی درآمد زایی داشته باشید که ادمین شدن هم جزو همین دسته از مشاغل محسوب می­شود.

ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

حال شما می­دانید که چرا باید به مسئله­ ی استخدام ادمین توجه داشته باشید. قبل از هر چیزی باید کمی با خودتان روراست باشید. آیا شما واقعا روزانه زمان کافی دارید؟ آیا انسان منظمی هستید؟ آیا شخصیت انتقادپذیری دارید؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد می­توانم بگویم احتمالا شما معیارهای اولیه­ ی ادمین شدن را دارید. اما برای ادمین شدن به برخی از مهارت­ها و اطلاعات نیاز دارید که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می­کنم.

 • خلاقیت در تولید مطالب مفید

 • ایده­های نو برای بیشتر دیده شدن پیج

 • آشنایی کامل با محیط اینستاگرام و مسائل امنیتی آن

 • استفاده­ی مناسب از هشتگ

 • برقراری تعامل و رابط دوستانه با مخاطبان

 • تجزیه و تحلیل داده­های آماری

 • راه اندازی کمپین­های تبلیغاتی

 

وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام

حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

 

با توجه به محتوای پیج افراد درآمد متفاوتی از ادمین اینستاگرام بودن دارند. اما چیزی که واضح است، این است که هر چه مسئولیت و وظایف ادمین بیشتر باشد، حقوق بالاتری هم خواهد داشت.

بصورت میانگین حقوق ادمین ­ها در شهرستان ها ماهانه از 700هزار تومان و در تهران از 1.400هزار تومان شروع می­شود.

93 / 100